عجب حکایتی ؟ ! ؟

دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۹:۲۷
من سعی کردم در وبلاگ درباره مسائل مالی و حقوق مزایا خیلی کم مطلب بنویسم چون فکر می کنم زیاد نباید در فضای عمومی به این مباحث پرداخت .

اما این پرداخت تسهیلات مسکن کارکنان هم برای خودش حکایتی شده و بهتر و صریح اینکه حکایت خنده دار و شگفت آوری تبدیل شده .

می خواستم چند خط درباره این موضوع مطلبی بنویسم اما دیشب خواب دیدم که به همراه دو سه تا از دوستان به ک ه ر ی ز ک دعوت شدیم و به خاطر عزیز دلی از پرداختن بیشتر به اون خودداری می کنم .

هر چند تصور می کنم به خاطر در دستور قرار داشتن موضوع دیگری که باز هم خوشایند همکاران نیست ، این برنامه پایدار نخواهد بود در صورت تثبیت اخرین بخشنامه مسکن  ، به طریق دیگر جبران مافات خواهد شد . منتظر روزها و هفته های بعد هستیم تا ببینیم ، سرانجام داستان ما به کجا ختم خواهد شد .

پ.ن ۱: ساعتی بعد از نوشتن این مطلب در اخبار شنیدم که جناب رئیس کل اعلام کرده اند که پرداخت تسهیلات مسکن به کارکنان بانکها لغو شده است البته با یک دلیل قانع کننده و قشنگ …. با این تفاوت که  کارکنان بانک مرکزی ظاهرا هنوز هم می توانند از تسهیلات مسکن بهره مند باشند و سایر کارکنان بانکها باید …

پ. ن ۲: ساسان عزیز هم در  وبلاگ کارمند بانک ملی ایران  مطلبی درباره تسهیلات مسکن کارکنان بانکها نوشته که در ادامه مطلب می تونید متن کامل اون مشاهده کنید .

هر کسی در هر صنفی کار می‌کند از مزیت‌های آن صنف برخوردار است، به عنوان مثال قصاب ممکن است در تهیه ارزاق عمومی خود با مشکل مواجه شود ولی به طور یقین در بدترین شرایط از نظر تامین گوشت مورد نیاز خود مشکلی ندارد، کسی که خواربار فروشی دارد برای روغن کوپنی در صف نمی‌ایستد و کسی که در میادین میوه‌و‌تره‌بار کار می‌کند در تأمین میوه خود مشکلی ندارد. این روش متداول است هر کس در هر صنفی کار می‌کند از مزیت‌های آن صنف خارج از روال اداری سایر بخش‌ها برخوردار باشد. بر این اساس طبیعی است کارکنان بانک‌ها خارج از روال پیش روی مشتریان بانک‌ها و بر اساس ضابطه‌ای مشخص از انواع تسهیلات برخوردار باشند. اعطای این تسهیلات از ابعاد مختلف در عملکرد کارکنان بانک‌ها موثر بود و این تاثیر در نهایت با توجه به حساسیت کار کارکنان بانک‌ها، زمینه را برای انحراف کارکنان بانک‌ها کاهش می‌داد. اعطای تسهیلات خرید مسکن یکی از این تسهیلات بود که با تصمیم شورای عالی مسکن اعطای این تسهیلات به زودی متوقف خواهد شد. ..

هر کسی در هر صنفی کار می‌کند از مزیت‌های آن صنف برخوردار است، به عنوان مثال قصاب ممکن است در تهیه ارزاق عمومی خود با مشکل مواجه شود ولی به طور یقین در بدترین شرایط از نظر تامین گوشت مورد نیاز خود مشکلی ندارد، کسی که خواربار فروشی دارد برای روغن کوپنی در صف نمی‌ایستد و کسی که در میادین میوه‌و‌تره‌بار کار می‌کند در تأمین میوه خود مشکلی ندارد. این روش متداول است هر کس در هر صنفی کار می‌کند از مزیت‌های آن صنف خارج از روال اداری سایر بخش‌ها برخوردار باشد. بر این اساس طبیعی است کارکنان بانک‌ها خارج از روال پیش روی مشتریان بانک‌ها و بر اساس ضابطه‌ای مشخص از انواع تسهیلات برخوردار باشند. اعطای این تسهیلات از ابعاد مختلف در عملکرد کارکنان بانک‌ها موثر بود و این تاثیر در نهایت با توجه به حساسیت کار کارکنان بانک‌ها، زمینه را برای انحراف کارکنان بانک‌ها کاهش می‌داد. اعطای تسهیلات خرید مسکن یکی از این تسهیلات بود که با تصمیم شورای عالی مسکن اعطای این تسهیلات به زودی متوقف خواهد شد.
به گزارش پول، طبق تصمیم شورای عالی مسکن که در تاریخ 8 اسفند 1388 به ریاست رییس جمهور تشکیل شده بود پرداخت هرگونه تسهیلات خرید مسکن از سوی بانک‌ها و موسسات مالی خصوصی و دولتی تحت هر عنوان اعم از کارمند و غیره ممنوع شده است و از این پس اعطای تسهیلات خرید مسکن فقط به مشتریان صندوق پس‌انداز بانک مسکن و مواردی که دارای مجوز شورای مسکن است، مجاز است. البته در صورت جلسه شورای عالی مسکن به کارکنان بانک مرکزی اشاره‌ای نشده است و مشخص نیست که آیا اعطای تسهیلات خرید مسکن برای کارکنان بانک مرکزی طبق روال سابق ادامه خواهد داشت یا اینکه اعضای شورای عالی مسکن کارکنان بانک مرکزی را هم در صف کارکنان بانک‌های دولتی و خصوصی قرار داده که از درج نام کارکنان بانک مرکزی در متن صورت جلسه استفاده نکرده‌اند.
ابراهیم حکیم فعال، دبیر کل مجمع اسلامی کارکنان بانک‌ها درباره توقف اعطای تسهیلات خرید مسکن کارکنان بانک‌های معتقد است این تصمیم عدالت حاکم بر میان کارکنان بانک‌ها را خدشه دار می‌کند.  وی گفت: اینکه در یک بانک تعدادی از کارکنان از تسهیلات خرید مسکن استفاده کرده باشند و عده‌ای دیگر که کارمندان جدید هستند از این مزیت محروم شوند به‌طور یقین موجب دو دستگی در بین کارکنان بانک‌ها می‌شود که چنین فضایی در کار بانک‌های آسیب‌های جدی به دنبال خواهد داشت. وی گفت: به دلیل حساسیت بالای کار بانکی معمولاً بانک‌ها با اعطای تسهیلات به کارکنان خود آنها را در تهیه حداقل امکانات زندگی یاری می‌کردند تا کارکنان بانک‌ها به دلیل نیازهای مالی از امکانات بانک به نفع خود سوء استفاده نکنند. حکیم فعال گفت: اختلاس در بین بانک‌های حاصل بی‌عدالتی‌ها حاکم بر بانک‌ها در سنوات گذشته است که با تصمیم شورای عالی مسکن این بی‌عدالتی دوباره احیا خواهد شد. وی در ادامه ضمن انتقاد از بی‌توجهی شورای عالی مسکن به کارکنان بانک مرکزی گفت: در صورت جلسه این شورا اشاره‌ای به کارکنان بانک مرکزی نشده است که علت این بی‌توجهی مبهم است. چنانچه توقف اعطای تسهیلات خرید مسکن مختص شبکه بانکی باشد به‌طور قطع این تصمیم نارضایتی کارکنان بانک‌ها را تشدید خواهد کرد. وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز کارکنان بانک مرکزی تافته جدا بافته بودند، گفت: از نظر علمی تفاوتی بین کارشناسان بانک مرکزی و شبکه بانکی وجود ندارد ولی مزایا و حقوقی که کارکنان بانک مرکزی دریافت می‌کنند با شبکه بانکی اختلاف فاحش دارد در حالی که حواشی کار در شبکه بانکی خصوصاً کارکنان صف بسیار بیشتر از بانک مرکزی است. دبیر کل مجمع اسلامی کارکنان بانک‌ها گفت: در هیچ کجای قانون اعلام نشده که کارکنان بانک مرکزی باید از کارکنان شبکه بانکی جدا باشند. وی اظهار کرد: با توجه به رشد تعداد بانک‌ها لازم است تصمیمات اینچنینی از روش منسجم تبعیت کند تا موجب شکاف در شبکه بانکی نشود. بر اساس آخرین آمار در 18 بانک و یک موسسه مالی رسمی کشور حدود 170 هزار نفر مشغول به کار هستند که حدود 40 هزار نفر کمتر از 5 سال سابقه فعالیت دارند. از این تعداد حدود 60 درصد در آستانه دریافت تسهیلات خرید مسکن کارکنان بانک‌ها قرار دارند.
پ.ن1: وام مسکن در بانکهای دولتی 18میلیون تومان بود! و البته با درصد؟؟؟!!!
پ.ن2: کارمندان بانک هیچ حق مسکنی دریافت نمی‌کنند!
پ.ن3: کسری صندوق برخی همکاران بانکی به اندازه حقوق یک سال یک کارمند در ادارات دیگر است!
پ.ن4: هنوزم باورم نشده!
پ.ن5: (سانسور شد!)
پ :ن :کدوم آدم عاقل حاضره بیاد و به استخدام بانکها دربیاد ..اونم کار به این سختی و پراز استرس ….درکشور انگلستان یکی از بدترین شغلها کارمند بانک بودن است

مهدی صمدی

کارمند بانک صادرات و دانشجوی دکتری مدیریت مالی هستم . علاقه مند به مباحث بانکی ، بازارهای مالی ، بورس و سهام و مدیریت منابع انسانی و ...

More Posts

 1. صادراتی
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۰:۱۲

  با سلام.
  جابجایی ادارات رفاه و امور کارکنان از برج سپهر؟چرا؟
  جلوگیری از وام مسکن؟چرا؟
  قراردادی کردن همه کارمندان؟به هیچ وجه زیر بار سومی نمی رویم.
  مدیر بی لیاقت؟

 2. کارمند صادرات
  سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ -- ۰۶:۱۶

  وام مسکن را که مدیران گرفتند چون خبر داشتند چه اتفاقی خواهد افتاد با سفته و بی سفته!
  این وسط فقط کارمندان عادی زیر پا می روند!
  هنوز هم تک توکی مدیران از قلم افتاده دارند می گیرند!!
  بیچاره کارمند!
  مزایای کار بانکی داشتن وام ضروری و مسکن بوداین را هم که بردارند خیال ما راحت می شود و تکلیفمان معلوم!
  چه کسی حاضر است با این حقوق ها در موسسه ای مالی با این ریسک زیاد کار کند!!!
  اگر قرار است خصوصی شویم باید همه چیز خصوصی شود.
  ما را به رخت و چوب شبانی فریفته اند
  این گرگ سالهاست که با گله آشناست!

 3. یک همکار
  سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ -- ۰۹:۲۴

  بهترین گزینه برای برخورد با مشکلات کنونی یک روز تحصن کلیه کارکنان بانکها است. روز اول اردیبهشت با نرفتن به محل کار کشور را فلج می کنیم .

 4. کارمندک
  سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۵:۰۳

  با عرض سلام خدمت همه دوستان صادراتی واقعا که دیگه شورش رو درآوردن به قول یکی از دوستان همه مدیران مدیرنما وامهای مسکن خودشون رو گرفتن – امان نوبت به اون کارمند بدبختی که سالها پشت باجه داره جون میکنه میرسه میگن از پرداخت وام جلوگیری شده – تازه من خبر دارم که تو یکی از استانها کارمندهای بدبخت تا ساعت 5 نیمه شب تاریخ 16/1/89 (قبل از ارسال نامه عدم پرداخت وام مسکن پس از تاریخ 17/1/89)مشغول سند زدن و و واریز وام ها بودن خیلی مسخره س – از همه بدتر این نیروهای جدید بدبخت که دلشون رو به وام مسکن بانک خوش کرده بودن – با این بخشنامه جدید (وام مسکن فقط برای ساخت و ساز خونه داده میشه نه برای خرید) افسرده شدن – این آقای رئیس جمهور هم دیگه آخرشه والله – برا خودش نشسته اون بالا و فقط طرح ارائه میده – اینجوری میخوان یه موسسه خصوصی رو اداره کنن؟ با کم کردن هزینه های کارکنان؟ با نصف کردن اضافه کاری ها؟ فقط شعار میدن که (( بالاترین سرمایه هر سازمان نیروی انسانی اون سازمانه )) آره دیدیم و شنیدیم. من که برای آینده بانک صادرات می ترسم.==> این ره که بانک صادرات می رود به ترکستان است.

 5. سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۷:۰۸

  کارکنان بانک ها در هر صورت این اقدام را محکوم خواهند کرد
  پیشنهاد من این است که با اطلاع رسانی مناسب چاره ای برای این موضوع اندیشیده شود

  170 هزار کارمند بانک تشنه لب چشمه
  http://www.hsb-sina.mihanblog.com/post/449

 6. همکار-تهران
  سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۷:۳۷

  من با تحصن صد درصد موافقم.اما سیاسیش می کنند.
  وام ضروری با این همه شرط و شروطی که جهرمی نادان گذاشت از 20شعبه حوزه ما فقط به 4 شعبه تعلق گرفت.تازه منطقه ما جز مناطق با بازدهی بالا بود.
  فقط ترا به خدا فرم های قراردادی را امضا نزنید.
  ما با وکلیل صحبت کردیم.شما هم حتما با آدم های آشنا و مطلع مشورت کنید.تا موقعی که ما رسمی کشوری هستیم و خودمان قبول نکنیم نمی توانند این قرارداد کذایی را به خوردمان دهند.

 7. همکار
  سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۹:۰۰

  فک کنک وام مسکن 40 میلیون بکنن چند تام شرط بزارن.
  درسته که جعاله شده 12؟
  ولی نمی تونن این کارو بکنن که یه عده بگیرن ولی یه عده نگیرن!
  پاداشا و اضافه کارام که حذف شدن.

 8. کارمندي بيچاره
  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ -- ۰۸:۲۹

  منم با تحصن موافقم حتي اگه سياسي بشه. آدم بايد طوري زندگي کنه که مديون خودش نشه. ما با اين همه زحمت و بيماريهاي مختلف ناشي از استرس و کمردرد مديون جسم خودمون و مديون حقوق خانواده هامون مي شيم .
  خدا لعنت کنه هر کسي که زير بار قراردادي شدن و اين شرايط مسخره براي وام بشه. فقط تاريخ تحصن بايد براي هماهنگي بيشتر يه کم دورتر باشه.

 9. دوست بنک تعاون
  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ -- ۰۹:۵۸

  با سلام
  راستش ما راهم در غمتان شریک بدانید کارکردن در جای که همش استرس و خاک پول خوردن با این حقوق ناچیز فایده ای نداره اون مدیران که خوردن تفالهاشو هم ندادن به پائینیها بخورن تازه کارکنان بانک مرکزی دهم مس اینکه خونشان تاز ما چلغوزا رنگین تره

 10. يک همکار
  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۰:۲۵

  من هم با اعتصاب در روز 1 ارديبهشت موافقم .

 11. همکار
  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۸:۰۱

  تو استان ما هنوز هم امید وجود داره و دارن قولنامه صوری میدن بیرون.

 12. مسعود
  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۰:۴۰

  سلام به دوستان بانک صادراتی

  این مدیران بی لیلقت فقط به فکرخودشون هستند.بدبخت ماییم که کارمنداوناییم

  خودشون وامهاشون رو گرفتندو رفتند.

  اما دوستان ظلم پایدار نیست.

 13. قولک دان
  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۲:۰۷

  والا با چه عقلی اینو تصویب کردن باید کاری کنیم بچه ها تو رو خدا کم نیارین بدبخت که هستیم بیچاره میشیم حالا هی برین جولوی مشتریان تعظیم کنین

 14. همکار
  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۲:۲۸

  لطفا به ادرس http://www.bsi.ir -ارتباط با ما-روابط عمومی برید و انتقادات خودتون رو مطرح کنید.
  به مدیران پیشنهاد می کنم تا باعث افت بیشتر صادرات نشده اند با منطقی فکر کردن و در نظر گرفتن منافع همکاران به مسیر درست بانکی برگردند.نباید اجازه بدیم بانک عزیزمون دچار افت بشه.اما از حقوقمون دفاع می کنیم.

 15. ک ا ر م ن د بانک
  پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۵:۰۳

  چشمهايم خالي ست

  دستهايم بسته است

  شب نشسته در من

  خوابهايم خسته ست

 16. پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۷:۴۸

  ازپارسال زمزمه هایی در مورد وام مسکن بود ولی می گفتیم که با با این کار شدنی نیست ولی در کمال ناباوری ٣روز چیش تو شبکه خبر توقف پرداخت وام مسکن به کارمندان بانک جهت کاهش جاذبه اشتغال در شبکه بانکی کشور اعلام شد. مات و حیرون نشسته بودم فکر می کردم که چه جاذبه ایی؟/// یادم اود رفته بودم داشگاه یه کاری داشتم. خروجی ساعتی گرفته بودم. ساعت ١/١۵ با عجله خودم رسوندم ولی ای دل غافل؟ تو بخش اداری اعلان زده بودند از ١٣ الی ١۴ ناهار و نماز. خوب دیدم واقعا کار بانک پر جاذبه است. مثل کارمندان سایر ادارات صبح سرویس نمی یاد دم خونمون که می یاد؟؟//// وقت صبحونه و جلسه و ناهار ونماز که نداریم که داریم؟؟؟؟؟؟؟ تا ظهر دلشوره کسری فزونی صندوق داریم که نداریم؟؟؟؟؟؟؟ اخر داداش من چه جاذبه ایی!!!!! چه کشکی!!!!!! بانکه و یکدونه وام مسکنش. با همکارای جدید الاستخدام که حرف می زدم کلا افسرده و دمق بودند.

 17. سپنتا
  پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۸:۲۱

  سلام دوستان
  لعنت به این مدیر فاسد
  تویه گیلان برای اینکه مدیرا بگیرن یه قانون تصویب کردن و به بالای بیست سال نقد 35 میلیون ریختن تو حسابشون و ما ها که هنوز در بدر یه خونه کوچیک بودیم نه
  یه روز نوبت ما هم میرسه ولی باید نارضایتیمون علنی کنیم باید این فساد رو افشا کنیم احمدی نژاد دیگه گندشو در آورده

 18. همکار
  پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۰:۴۰

  سلام
  آدرس وبلاگ آقای ربیع زاده(معاون توسعه سرمایه های انسانی).لطفا برید و نظراتتون و انتقاداتتون رو بگیید.www.kamyab-hack.net

 19. id
  پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۰:۵۱

  اقا جان بانکها را جمع کنید وخیال همه را راحت کنید پدر مان درامد کم اعصاب خرد کنی داشتیم این هم یکی روش ……………….

 20. پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۱:۲۳

  هر دم از این باغ بری می رسد…
  آهای معلمای تن پرور… که همش فیش بانکیها رو می پایید
  حالا برید دست و پاتون رو حنا بگیرید
  کرمتون خوابید؟
  حیف آدم که کله ش رو تو بانک کچل کنه حیف…

 21. جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۰:۱۰

  اینجاست که ضرورت داشتن یک اتحادیه برای همکارای بانکی مشخص میشه تا به این راحتی حقشونو نخورن…. اگه یه اتحادیه داشتیم به راحتی می تونستیم حقمونو بگریم ولی افسوسس…

 22. قولک دان
  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۰:۳۰

  واقعا دیگه مسخرس همش هی دورهم جم میشن و به جای پرداختن به مسائل مهمتری با این اقتصاد مریض هی میشینن دور هم و فکر میکنن حقوق کی را کم کنن بدن کشورای دل دزد دیگه با اینکه این وام بود نه بلاعوض

 23. ممد همكار
  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۱:۱۹

  من از همكارهاي جديدالاستخدام هستم حكممون دم عيد اومد نتونستيم وام مسكن بگيريم الان هم كه اين بخشنامه اومد.
  روحيم بدجوري خراب شده جرات نكردم به خانواده بگم.
  2روزه كسر صندوق ميارم
  بعد از 2 سال انتظار …
  اگه اينجوري بشه بهتره از اين بانك برم

 24. همکار
  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۲:۱۷

  سلام به همکارای عزیزم. تو استان ما هم قضیه همینطوره همه کارمندا ناراضین ولی زیر آب زنا مون زیاد این آقایون خودشون وامشون رو گرفتن گفتن گور بابای بقیه. تموم مدیرامون گرفتن و بعدش اعلام کردن قطع شده جالب اینجاست تا زمانی که همشون نگرفتن بخشنامرو رو نکردند ما بعد از خدا امیدمون به بچه های تهرانه ما هم با یک روز تحصن موافقیم. خیلی نامردن آخه مگه ما چقدر درآمدمونه که بتونیم خونه بخریم آقای مدیر عزیز شما وظیفتون آرامش دادن به نیروی انسانیتونه نه آرامش به هم زدن

 25. ادم
  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۳:۴۰

  مگه بانک صادرات تخم 2 زرده میکنن

 26. داریوش
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۲:۴۴

  مارا هم در غم از دست دادن وام مسکن کارکنان ناکام کلیه بانکها شریک بدانید امیدواریم خداوند دولتمردان نامرد را به راه راست هدایت کند و چه خوب است دولت نهم ودهم بداند که هرچه دارد از بانکهاست واگرنه چگونه میتوانست در بوغ وکرنا داد بزند که بنگاههای زودبازده و نامه های ریاست جمهوری و تبصره ای را به دروغ دولت پرداخت کرده درحالی که همه از اعتبار بانکها بوده است…..

 27. بانکدار
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۶:۲۳

  دوستان برای اظهار نظر به سایت مرکز خبری و بازاریابی بانک و بیمه- بیما بروند
  لینک گذاشته و بسیار تاثرگذار است.www.bima.ir
  در ستون وبلاگ بانک و بیمه

 28. همکار
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۷:۲۰

  خبر خوش!اما حرفاتون و بزنید.
  جهرمی قرار بره.اما یا جهرمی یا پور محمدی قرار بشند رئیس کل بانک مرکزی(یعنی این که از الان به بعد تخم همه بانک ها 2 زرده میشه)
  چرا قرار تهران خلوت بشه؟چرا قرار زلزله بزرگ بیاد؟چرا دانشگاه های تهران قرار تجمیع بشه؟چرا قرار 1500 شعبه بانک صادرات جمع بشه و کلی کارمند بازخرید بشند؟!!!!!!!

 29. شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۹:۲۵

  امکان حضور رایگان در نخستين نمایشگاه بین‌المللي مجازي ايراني

 30. مفلوک
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۹ -- ۰۹:۴۰

  من می گم اعتصاب نکنیم چون وجهه ی بانک خراب می شه اما اعتراضمون رو ادامه بدیم. رئیس بانک مرکزی و جهرمی خیلی که باشند دو سال دیگه هستند ولی ما باید 30 سال تو این موسسه خدمت کنیم. همین کاهش منابع بانک در پاین هر ماه بهترین اعتراض هست.

 31. تازه وارد
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۹ -- ۰۹:۴۴

  چقدر خوشحالم که در همین ابتدای راه آموزش پرورش هم استخدام داره و منم به راحتی می تونم برم. فقط دلم واسه شما که با این همه زحمت دلتون رو به چهار ریال پول قرضی اونم با منت فراوان و بعد از تصمیم گیری تمام بالا سری ها خوش کرده اید می سوزه.
  در بعد از وقت اداری معلمی و تعطیلات می تونم یه کار آزاد با حقوق دو برابر بانک دست و پا کنم.
  خدا حافظتون باشه

 32. همکار
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۹:۵۹

  لغو مصوبه 8 اسفند سال 88 شورای عالی مسکن

  به گزارش خبرنگار مهر، شورای عالی مسکن در تاریخ 8 اسفندماه سال گذشته به ریاست رئیس جمهور تصویب کرد که پرداخت هرگونه تسهیلات خرید مسکن از سوی بانکها و موسسات مالی خصوصی و دولتی تحت هر عنوان اعم از کارمند و غیره ممنوع شود.

  بر این اساس از تاریخ ابلاغ این مصوبه اعطای تسهیلات خرید مسکن فقط به مشتریان صندوق پس‌انداز بانک مسکن و مواردی که دارای مجوز شورای مسکن است، مجاز است. البته این مصوبه نارضایتی کارکنان بانکها را به همراه داشت.

  در پی این مصوبه بانک مرکزی در نامه هایی از مدیران عامل بانکها درخواست کرد که اسامی کارکنان بانکها که تسهیلات دریافت کرده اند و آنهایی که در سال 89 مشمول دریافت تسهیلات هستند را اعلام نماید.

  این مصوبه اسفندماه سال گذشته شورای عالی مسکن گویا در پی ارایه گزارش رقم تسهیلات یکی از مدیران شبکه بانکی به رئیس جمهور بوده است.

  بر اساس این گزارش بانک مرکزی در سال 87 به منظور کنترل قیمت مسکن، اعطای وام خرید مسکن توسط بانکها را ممنوع کرد، زیرا بانکها درآن مقطع زمانی عامل افزایش قیمت مسکن عنوان می شوند و پس ازآن ارائه این نسهیلات فقط توسط بانک عامل مسکن صورت می گیرد.

  در پی تصمیم مذکور ارائه تسهیلات خرید مسکن از سال 87 به بعد توسط تمام بانکها فقط به کارکنان نظام بانکی صورت می گرفت که با مصوبه اسفندماه سال 88 متوقف شد اما هم اکنون شورایعالی مسکن این تصمیم را لغو کرده است. نظرات کاربران:
  منبع خبر : سایت تابناک

 33. همكار
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۹ -- ۱۹:۳۹

  رفقا!
  خداشاهده من به اين مصوبه ها بدبينم.
  همه سايتهارو خبرگزاري مهر و بانك مركزي رو نگاه كردم صحبت از افزايش است ولي هيچ صحبتي از وام خريد نيست از طرفي صحبت از در اختيار قراردادن زمين شده!

 34. دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۱:۴۴

  لغو مصوبه ممنوعیت وام مسکن بانکی‌ها
  برای نخستین بار به روزم

 35. همکار
  سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۹ -- ۲۲:۲۸

  تسهیلات مسکن کارکنان بانکها افزایش یافت

  http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=93971

 36. همکار خراسانی
  چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۰۶:۲۲

  قراردادها را به هیچ وجه امضا نمی کنیم. کور خوندن.

 37. همکار
  چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۱۹:۰۶

  شنیدم برج سپهر اعتراض کرده و دستگاه ها رو روشن نکردن.ای ول!!!!!
  بالای 20 سالا وام مسکنشونو نقدی واریز کردن به حساباشون.

 38. همکار خوزستانی
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۲۲:۳۲

  توی استان ما هم همه مدیرا وامشون گرفتند جز ما کارمندهای بدبخت این هم یک نوع عدالته دیگه البته با تفسیر آقایون قراره تازه ما که کد استخدام کشوری را داریم و از هزارتا فلیتر رد شدیم به امید رسمی وارد این سازمان شدیم و از طرفی دیگه سن ما گذشته از رفتن توی سازمانهای دیگه قراردادیمون کنند بعد هم حتما طبق قانون کار بامون برخورد می کنند دیگه ! حتما” خودشون رو هم قبل از این بازنشسته رسمی می کنند و حقوق بازنشستگی رو و مزایا رو میگیرند و بعدش هم یک قرارداد موقت بابانک می بندند مثل مدیرعامل بانک صادرات خوزستان حالا آقا دوتا حقوق اساسی داره من میگم مگه ما تو این مملکت کم جوون بیکار داریم که سراغ بازنشسته میریم و از طرفی این هم یک نوع جوون گرائیه آقایون دیگه .؟؟؟؟؟؟؟؟

 39. همکار درجه دو
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۰۸:۱۰

  باین انجمن حمایت از حقوق کارمندان تشکیل بدیم . فایده نداره.بازم تسهیلات فقط برای ساخت مسکن می دهند. از خرید خبری نیست.

 40. ایزدی
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۱۱:۱۷

  با سلام.من قصد دارم برای پروزه دانشگاهیم اطلس بانکداری تهیه کنم و به اطلاعات به روز شامل تعداد کارمندان به تفکیک جنس در استان های ایران,جدید ترین شعب بانک ها به تفکیک استان و از این قبیل اطلاعات نیاز دارم,ممنون میشم اگه شما بتونید این اطلاعات و یا نحوه گرداوری را به من بگید.

 41. ad
  یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۱۷:۴۶

  با سلام
  استان ما بالاي بيست سالو بدون هيج مشكلي گرفتن.زير بيست سالام قبل عيد هركي كه زرنگ بود و تبديل به احسن كرد تا 25 اسفند گرفتن.

 42. همکار شما
  دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۰۰:۱۰

  هنوز که خبری از وام مسکن نیست اما خدائیش وقتی میگن مسئول یعنی فرصت طلب همینه دیگه اگر ما تو این مدت مسئول نشدیم علتش همین عدم پاس داشتن فرصتهاست اگر من هم فرصت را غنیمت میشمردم و از رانت اطلاعاتی هم استفاده میکردم حالا هم وام مسکن را گرفته بودم هم میتونستم تو خودم آینده مدیر شدن رو ببینم

 43. همکار
  سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۰۷:۲۳

  وام مسکن ازش خبری نیست من که تو آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت می کنم.گور بابای این بانک عوضی

 44. همکار
  چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۲۱:۲۲

  حتما باید تحصن کرد. نباید به هر کاری که گفته میشه تن داد. به ویژه موضوع قراردادی شدن که امنیت شغلی رو زیر سوال میبره. حالا که میخوان نوع بیمه رو هم تغییر بدن…….. من یه کارمند تقریبا جدیدم که هنوز رسمی نشدم اگه قرار باشه واسمون قرارداد موقت ببندن ……….. وام مسکن هم که اینطوری شد………همه اینا برمیگرده به سیستم مدیریتی…………..
  هر مدیر که عوض میشه کل سیستم با تمام قوانین عوض میشه . میگن قرار مدیر بازم عوض شه پس باید منتظر تغییرات بعدی در کل سیستم بانکی بود……
  واقعا که …..

 45. جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۱۵:۴۵

  واقعا شرم آور است؟؟
  یعنی فقط همین 2 ریال مونده بود که باید حذف میشد؟؟؟

 46. یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۱۵:۵۱

  salam khaste nabashid web ton besyar ali bud lotfan be ma ham sar bezanid va link konid

 47. guilan
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۲۱:۱۹

  وا من اولین باره میشنوم
  مگه میتونن
  مگه آزمون استخدامی نبوده چه قراردادی وا مگه شهر هرته
  یعنی ما آزمایشی ها رو میخوان قراردادی کنن
  ؟
  یکی انجا جوابمو بنویسه لطفا
  تورو خدا اگه موثقه بگین از کجا شنیدین

 48. دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۹ -- ۰۷:۳۰

  آقا یا خانم guilan واقعا که! یعنی شما خبر ندارید و نمی دونید که داریم قراردادی میشیم؟؟!! شما دیگه خیلی بی خبرید بابا. برید از همکاراتون – از این ور و اون ور بپرسید که بی خبر نباشید – آره دیگه بدبختمون کردن رفت – ای خدا من چرا اینقدر بدشانسم – وارد هر جایی که میشم قوانین اونجا به محض ورود من عوض میشه

 49. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ -- ۲۱:۴۰

  باسلام خدمت تمامی مسولین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باید به عرض شما برسانم کهبنه کامند بانک نیستم ولی باید به فکر کارمندان وزحمت کشان خود باشید مخصوصا کارمندان تعاونی مصرف که اکنون با سابقه 20 الی بالاتر از کار بی کارشده وشرمنده اهل وایال خود میباشند من خود مدتی دست خلی بودم میدانم شرمندگی یعنی چه .دور از انصاف است که بعد از عمری زحمت خانه نشین شوند گناه خوانده آنها چیست خواهشمند است سریعا تصمیمی اتخاذ تا کارکنان تعاونی مصرف بیشتر از این شرمنده نباشند.ما همه ایرانی هستیم پیرو رهبری

 50. حسن کلیدساز
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ -- ۱۶:۲۱

  ما بانکیهاتعطیلاته باید باشیم ، سوز و سرما و برفه و همه تعطیلن باید باشیم ، آلودگی و تعطیله باید باشیم و حالا که مدیران عامل (که توسط خودشون گماشته شده و بامجوز خودوزیر اقتصادودارایی ) سوی استفاده کردن تاوانش را ما باید بدهیم ضمن اینکه تاکنون هم به بهانه دریافت تسهیلات داخلی از تطبیق و افزایش حقوق خدمات کشوری محروم بوده ایم و فقط بدهکار شده ایم.
  گنه کرد دربلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری

 51. مسعودشکرزاده
  جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ -- ۱۶:۰۲

  سلام.28ساله که توبانکم.تووضعیتی که چندساله دارن بهش دامن میزنن.توبانک ریدن والسلام.