آغاز رتبه بندی مشتریان سیستم بانکی ؛ کارت پولهای ایران در بحرین

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۴ -- ۰۱:۳۸

رییس کل بانک مرکزی از عملیاتی شدن رتبه بندی مشتریان در سیستم بانکی کشور خبر داد

كارت پول هاي ايران و بحرين فقط در خودپردازهاي دو كشور قابل استفاده است

ابراهیم شیبانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری”مهر” گفت:رتبه بندی مشتریان بانک ها از بانک های خصوصی و یک بانک دولتی آغاز می شود. وی افزود: رتبه بندی مشتریان بانک های دولتی که بزودی عملیاتی می گردد، احتمالا از بانک صنعت و معدن یا توسعه صادرات آغاز خواهد شد.
به گزارش مهر، درتمام دنیا با مشتریان بانک ها به صورت یکسان برخورد نمی کنند و به افرادی که در رتبه بهتری قرارمی گیرند مزایای خاصی ارائه می شود.برهمین اساس، به عنوان نمونه، کسانی که سوابق خوبی درسپرده گذاری وپرداخت به موقع اقساط اعتبارات دریافتی دارند، ریسک کمتر ودرنتیجه تسهیلات با نرخ سود پایین ترارائه می شود و برای کسانی که از سابقه بدی برخوردارند ریسک بالاتر و نرخ سود بیشتری تعلق می گیرد. خبرنگار”مهر” در ادامه از رییس کل بانک مرکزی پرسید که اقتصاد ایران هم اکنون توانایی جذب چه میزان از دلارهای نفتی را دارد که وی پاسخ داد: این مساله به میزان نقدینگی و رشد اقتصادی کشور بستگی دارد.

 

به گزارش ايران اکونوميست به نقل از روابط عمومي بانك ملي ايران، بعضاً اين شبهه براي برخي دارندگان كارت پول ها وجود داشت كه با توجه به اتصال سيستم شتاب به سوئيچ كشور بحرين امكان استفاده از كشورهاي طرف قرارداد اين كشور نيز براي دارندگان كارت ها فراهم است در حالي كه فقط خودپردازهاي دو كشور كارت هاي صادره را قبول مي كنند.
بر اين اساس دارندگان ملي كارت هاي جديد با كد (APACS) مي توانند از خدمات خودپردازهاي اين كشور استفاده كنند.
دارندگان ملي كارتهايي كه شش رقم اول آنها 603799 است مي توانند از خدمات خودپردازهاي كشور بحرين استفاده كنند و لازم است دارندگان ملي كارت هاي قديمي براي بهره مندي از اين خدمات ابتدا نسبت به تعويض كارت خود اقدام كنند.
بر اين اساس دارندگان ملي كارت مي توانند روزانه 300 دلار آمريكا از خودپردازهاي كشور بحرين دريافت نمايند. سقف وجه دريافتي براي هر كارت طي يكسال ( شمسي) 3 هزار دلار است كه فقط توسط خودپردازهاي كشور بحرين پرداخت مي شود

 

 

مهدی صمدی

کارمند بانک صادرات و دانشجوی دکتری مدیریت مالی هستم . علاقه مند به مباحث بانکی ، بازارهای مالی ، بورس و سهام و مدیریت منابع انسانی و ...

More Posts

  1. Sam
    سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ -- ۲۲:۱۷

    شماره كارت بحرين چند رقمي؟؟و لطفا يه شماره برام بنويسيد. ٤رقم اولش چيه؟