گزارش سه ماهه بانک صادرات

دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ -- ۲۰:۲۵

گزارش جدیدتری از عملکرد سه ماه بانک روی کدال ارسال شد .

گزارش چند روز قبل برای من باز نمی شد .

بانک صادرات در گزارش سه ماهه %26 از سود پیش بینی شده خودش به مبلغ 145 ریال در سال 94 پوشش داد .

چیزی که قابل پیش بینی بود با سیاست جدید اعتباری بانک در پرداخت تسهیلات ،  درامد های مشاع بانک مثبت و بانک از این محل پیش بینی سود داده که  در ازای زیان  263 میلیاردی بانک در سال 93 در درامدهای مشاع  سود 641 میلیاردی در این قسمت پیش بینی کرده که به نظرم با ادامه سیاست فعلی قابل دستیابی هست .

ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بانک هم نسبت به سال 93 کاهش چشمگیر داشته و بیش از نصف کاهش پیدا کرد .

چیزی که جالبه  این بود که پرداختی سهیلات مشارکت مدنی در سه ماهه اول به اندازه کل پرداختی سال 93 هست و با ادامه روند فعلی عملکرد پایان سال 94 چندین برابر سال 93 خواهد بود که نتیجه اون سود تسهیلات بیشتر خواهد بود که بعید می دونم بانک از این محل سودی قابل توجهی گزارش کنه تا تراز مثبت سود مشاع از 2.5% بیشتر نشه که …

هزینه های سایر هم برای خودم چشمگیر هست و نتونستم چیزی در اون مورد پیدا کنم البته اکه به گروه اریا مرتبط نباشه .

اما هزینه های پرسنلی نسبت به سال قبل تغییر چندانی نداشته که امیدوارم این به معنی عدم پرداخت حق ضایع شده کارکنان جوان بانک در دریافت تسهیلات مسکن نباشه .

به نظرم با  رفع تحریم ها و گشایش جدی مبادلات پولی ، شاهد سود های بیش از سی تومان از بانک صادرات در سال 95 خواهیم بود و می شه قیمت های دو برابری فعلی از این بانک در مجمع سال اینده پیش بینی کرد .

 

مهدی صمدی

کارمند بانک صادرات و دانشجوی دکتری مدیریت مالی هستم . علاقه مند به مباحث بانکی ، بازارهای مالی ، بورس و سهام و مدیریت منابع انسانی و ...

More Posts

هیچ دیدگاهی تا اکنون ثبت نشده است.