نحوه قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه

دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۵ -- ۲۱:۵۰

با سلام .از یک دو تا سایت مطالبی درباره نحوه قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه جمع آوری کردم .

هر بانک حداکثر در سال دو بار مجاز به قرعه کشی است ولی اکثر بانکها  سال يکبار اين کار را انجام ميدادند که از امثال اکثرا دو قرعه کشی دارند . البته انجام قرعه کشی به صورت اختياری ميباشد.
بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار هیات نظار مرکب از نمایندگان دادستان کل کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، شورای عالی بانکها و بانک مرکزی و یکی از اعضای بانک بر تمامی مراحل اعطای جوایز و انتخاب برندگان بر اساس قرعه کشی نظارت دارند.
این نظارت طی جلسات هماهنگی و با بررسی مدارک و مستندات مربوط به جوایز و نیز اطمینان از تامین جوایز ، نحوه برگزاری قرعه کشی و اهدای جوایز محقق می شود.
قرعه کشی ها بر اساس امتیاز افراد انجام می شود به طوریکه هر 50 هزار ریال در هر روز یک امتیاز محسوب شده و حساب برای سه ماه متوالی باید نزد بانک حفظ شود و چنانچه در روز قرعه کشی نیز حساب مسدود شود، جایزه به فرد تعلق نمی گیرد.

شرط اعطای جايزه مفتوح بودن حساب در روز قرعه کشی ميباشد. يعنی پس از گذشت سه ماه سپرده گذار حسبش را با مبلغ اندکی مفتوح نگه دارد.البته اگر تمایلی برای حفظ امتیاز برای قرعه کشی دوم بانک نداشته باشد.

 قرعه کشی کاملا تصادفمی باشد.اگر چه قرعه کشی بر اساس امتیاز دارندگان حساب انجام می شود اما تمامی افراد دارای شرایط یکسان هستند به طوریکه دیده شده افرادی تنها با داشتن حداقل موجودی حساب بزرگترین جایزه را نصیب خود کرده اند و البته کسانی که مانده  بیشتری در بانک داشته باشند از شانس و اقبال بالاتری برخوردارند.
 از آنجا که فرصت برای تعیین امتیاز توسط گوی و گردونه اجازه استخراج تمامی امتیازات را نمی دهد، جایزه اول توسط گوی و گردونه تعیین شده و با افزودن عدد گام ( تقسیم کل امتیازات بر تعداد هر ردیف از جوایز) لیست برندگان به صورت تصادفی از طریق رایانه استخراج می شود).
عدد برنده اول هر رديف از جوايز را از گوی و گرونه استخراج مينمايند و با توجه به اين عدد اعداد بعدی از رايانه استخراج ميشوند و از آنجاييکه قرعه کشی بر اساس امتيازات است و نه بر روی شماره حسابها ، همين امر نشاندهنده سالم بودن قرعه کشی است.
در رابطه با ميزان جوايز اهدايی ، تعداد جایزه ها ، شرایط و تعداد دفعات مبنای بودجه جوايز دو درصد ميانگين ۱۲ ماهه سپرده ها در نظر گرفته شده است. که دو درصد از اين مقدار، برای تبليغات و ۵ درصد برای امور فرهنگی اختصاص يافته است. همچنين توزيع جوايز بايد به گونه ای باشد که ۵٪ از صاحبان حساب قرض الحسنه واجد شرايط را تحت پوشش قرار دهد

مهدی صمدی

کارمند بانک صادرات و دانشجوی دکتری مدیریت مالی هستم . علاقه مند به مباحث بانکی ، بازارهای مالی ، بورس و سهام و مدیریت منابع انسانی و ...

More Posts

 1. ذره بین
  سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۵ -- ۱۶:۳۱

  سلام

  نه بابا هنوز جواب نگرفتم نه – نه + فعلا کا ملا تهی..

  بله آقای علوی از من خواستند…

  خدانگهدار

 2. پنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۶ -- ۱۳:۵۳

  ازشما تقاضامی شود بگویید جوایز بانک صادرات کی داده می شود

 3. الهام
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ -- ۲۲:۲۶

  ممنون همکار عزیز

 4. عسگری قهنویه
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ -- ۱۹:۲۸

  سلام مگه بانک صادرات بازم قرعه کشی داره ما که پنج شش سالی میشه از بانک صادرت قرعه کشی ای ندیدیم

  • مهدی صمدی
   یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ -- ۲۰:۳۴

   سلام
   فعلا قرعهکشی نداره
   ولی بعی طرحهایی داره که جایزه می ده